Fototapeta do łazienki

Fototapety do łazienki - odporne na wilgoć laminowane. Każdy wzór możesz dopasować do wymiaru Twojej ściany w łazience. Oraz zmienić jego kolorystykę aby pasowała do wystroju Twojej łazienki. Modne rozwiązania kolorystyczne i doskonała jakość sprawiają, że fototapeta podniesie walory dekoracyjne. Fototapetę można nakleić na tynki tradycyjne, regipsy, kafelki, a nawet szkło. Prosty montaż fototapety wynika z jej grubości oraz faktu, że otrzymasz ją dociętą do wymiaru ściany w łazience. Nie będziesz musiał niczego docinać. Wyjmiesz fototapetę z paczki i możesz ją natychmiast przyklejać w łazience na ścianie. Czytaj więcej o dekoracjach do łazienki

Są 181 fototapety
na stronę

Szukasz sposobu na odnowienie łazienki, a może po prostu chcesz wykonać mały lifting wnętrza i ozdobić czymś łazienkowe ściany. Nasz sklep art.widi.pl proponuje wykonanie fototapety do łazienki z uwzględnieniem szczególnych warunków jakie panują w tym pomieszczeniu. Dopasowujemy do rozmiaru ściany oraz uwzględniamy właściwości techniczne jakie panują w różnych strefach łazienki. Sprzedażą, projektowaniem oraz drukowaniem fototapet łazienkowych zajmujemy się od 2009 roku.

Jaka fototapeta do łazienki

Pytanie można rozłożyć na dwa człony, które warunkują idealną ozdobę w łazience:

  • jakie techniczne wymagania musi spełniać fototapeta do łazienki
  • jaki wzór - motyw będzie pasował

Pierwsze pytanie jest stosunkowo proste i wiąże się z konkretnym miejscem w łazience, gdzie fototapeta ma zostać naklejona. Wyróżnić można trzy takie miejsca - strefy, które wpłyną na materiał z jakiego powinna zostać wykonana fototapeta:

  1. Strefa wodna - bezpośrednio nad wanną, w kabinie prysznicowej lub przy umywalce
  2. Strefa wilgotna - na ścianach obok tych miejsc
  3. Strefa sucha - ściany oddalone od źródła wody

Gdy już wiesz w jakiej strefie chcesz nakleić fototapetę znacznie łatwiej będzie Cie dobrać odpowiedni materiał. Do strefy mokrej w łazience, fototapeta musi być wydrukowana na materiale wodoodpornym - całkowicie zmywalny bez dodatków, które będą reagować na wodę. W takich miejscach sprawdzi się fototapeta z czystego winylu. Szerokość zadruku, to 150 cm, a zatem jeden z boków powinien być równy lub mniejszy od 150 cm. Ważne aby fototapetę do strefy mokrej w łazience wykonać w jednym kawałku - tzn bez łączeń. Łączenia mogą powodować napływanie wody pod bryty fototapety. Do łazienki, która jest mokra najlepiej użyć klejów żelowych. Klej poza właściwościami klejącymi zabezpieczy również ścianę przed wilgocią.

Na jaką ścianę - Fototapeta laminowana do łazienki

Fototapeta do ściany w łazience, która nie jest narażona na działanie wody, a dodatkowo ze sprawną wentylacją może zostać ozdobiona materiałem mniej wymagającym technicznie, ale równie trwałym. Najlepszym rozwiązaniem będzie fototapeta laminowana lub na ścianie bez dostępu do wody - bez laminowania. Trzymając się konwencji technicznej - idealnym miejscem dla takiej fototapety będzie ściana obok kabiny prysznicowej lub umywalki, gdzie działanie wody jest ograniczone i w znacznie mniejszym stopniu wpływa na odbarwienia lub utrzymanie czystości fototapety.

Dobry pomysł - fototapeta do łazienki na płytki

Zamiast skuwać stare płytki ze ścian w łazience możesz je okleić fototapetą. Mamy trzy możliwości takiej dekoracji. Po pierwsze będą to fototapety samoprzylepne, które możesz nakleić na gładkie kafelki ceramiczne. Jeżeli kafelki są perforowane, raczej należy wybrać fototapetę łazienkową oraz mocny klej. W zależności od strefy (przeczytaj o strefach w łazience) będą to fototapety winylowe laminowane lub na całkowicie sztucznym materiale, który może wręcz leżeć w wodzie. Dopasowanie materiału możesz uzgodnić telefonicznie z naszymi konsultantami.

Fototapeta do łazienki bambusy - czy wodospad

Temat fototapety w głównej mierze zależy od wystroju łazienki oraz jej kolorystyki. Najładniejszy wzór dekoracji, to taki, który będzie pasował do wystroju oraz upodobań właściciela łazienki. Warto jednak zaznaczyć ogólną konwencję motywów fototapet stosowanych w łazience. Niezmiennie od lat popularnością cieszą się trawy, bambusy oraz krajobrazy z płynącą wodą, a zatem wodospady i strumienie. Fototapeta do łazienki ma za zadanie upiększać wnętrze i właśnie takiej motywacji warto szukać. Jeżeli wzór, którego szukasz jest trudny do odszukania, postaramy się go dla Ciebie odnaleźć.